Nezařazené

LED žárovky – náhrada 60w žárovky se skvěle hodí do běžného pokoje


Pořídit si dnes domů LED žárovky je asi pro každého z nás naprostou samozřejmostí. Jen málokdo má ještě doma zásoby starých, klasických žárovek z dob pana Edisona. Jistě, ve své době bývaly bezkonkurenčně nejlevnější, ovšem pokud si jejich cenu přepočtete na životnost, příkon a energetickou úsporu tak zjistíte, že se o žádné velké terno nejedná. Díky tomu, že vám bude LED žárovka pouze svítit a nikoli topit, tak bude její spotřeba elektrické energie mnohem nižší a vy na tom vyděláte.
sedmibodý lustr
Takže pokud nyní pátráte po tom, jaký světelný zdroj zvolit do běžného pokoje, který doma máte, třeba do ložnice, tak je jistě tou pravou volbou pro vás LED žárovka – náhrada 60w žárovky. Můžete ji použít všude tam, kde byste dříve využili šedesáti wattovou žárovku. A rozhodně se nemusíte obávat toho, že by vám LED zdroje světla doma málo svítily, staré klasické žárovky dokáží plně nahradit, a pokud vám náhodou nebudou stačit, tak není nic jednoduššího, než si pořídit silnější LED žárovku, třeba takovou, která je ekvivalentem 75 wattové či 100 wattové žárovky. Světelný tok LED zdrojů se udává v lumenech, proto přepočet na výkon starších žárovek je pouze orientační, a pokud chcete mít dokonale jasno v tom, jak bude vaše LED žárovka svítit, zajímejte se o lumeny.
prázdný papír, tužka a žárovka
Navíc vás jistě potěší i to, že nové technologie se od starých žárovek liší tím, že začnou svítit prakticky ihned po zapnutí světla a nedochází k žádnému pozvolnému náběhu, který býval u starých žárovek způsoben postupným žhavením vlákna. Moderním světelným zdrojům rovněž neškodí ani opakované zapínání a vypínání.
světadíly v žárovce
Přesto je zde jedna věc, na kterou byste si v každém případě měli dát pozor. Led světelné zdroje si kupujte pouze u ověřených výrobců, kteří je zhotovují v té nejvyšší kvalitě, a nenechte se zlákat až podezřele nízkou cenou. Jejím důvodem bývá především to, že se jedná o nekvalitní výrobek, který brzy přestane fungovat.