Nezařazené

Osvěžující nápoje při letních vedrech


Léto je už téměř tady, a kromě příjemných věcí, jako je letní dovolená, prázdniny, koupání, výlety a podobně, nás čekají taky velmi vysoké teploty. Zpočátku budeme sice rádi, že sychravé počasí vystřídalo teplo, nicméně to se rychle změní. Pokud vysoké teploty trvají dlouho, naše trpělivost se krátí a dokážeme myslet jen na to, jak naše utrpení zkrátit a pořádně se osvěžit. Nezapomeňte, že v létě je velmi důležitý pitný režim. A mezi pitím budeme samozřejmě hledat takové, které nás osvěží. Jaké pití je nejvíce hydratující a osvěžující?

kokosová voda

Kokosová voda

Kokosová voda se bere z mladých kokosů, ještě předtím, než se v nich vytvoří bílá dužina. Kokosová voda je tvořena téměř celá jen z vody, zbytek tvoří důležité vitamíny a minerály. Její chuť je jemně kokosová, nasládlá, a hlavně je velmi osvěžující. Kokosová voda vám vždy spolehlivě zažene žízeň, a ještě do sebe dostanete spoustu důležitých vitamínů.

Ledový čaj

Čaj je jedna z těch tekutin, které jsou doporučeny pít klidně každý den. Ale v horkém létě asi málokdo z nás má chuť na horký šálek čaje. Proto si ale můžete dopřát osvěžující ledový čaj. Buď si ho můžete připravit doma, kdy necháte čaj vychladit a přidáte led, nebo si zakupte ledový čaj Darka-hop.cz. Tyto směsi jsou přímo pro přípravu ledových čajů, jsou obohaceny o bylinky, ovoce či ibišek a po vychladnutí dostanete ledový čaj, který vám bude chutnat mnohem více než ten v plastových láhvích ze supermarketu.

ledový čaj

Ovocné šťávy

Pokud nemáte chuť pít čistou vodu, připravte si vynikající ovocnou šťávu. Jestli máte odšťavňovač, můžete si ji připravit prakticky z každého ovoce. Pokud ne, bude vám stačit třeba obyčejný ruční lis na citrusy. Můžete si například vymačkat šťávu z pomeranče a pro více osvěžující efekt ji doplnit v poměru jedna ku jedné studenou vodou a přidat ještě kostky ledu.