Nezařazené

Průzračné čistá voda

Chystáte se koupit si bazén nebo už jej vlastníte? Pokud jedno nebo druhé, tak se nejspíše nevyhnete pravidelné údržbě, koupě filtrace a práci, která bude zahrnovat přípravu místa pro bazén. Než si tuto „zábavu“ pořídíte, tak se nejdříve podívejte například na nějaké videa, které Vám mohou přinést nové informace o tom, co budete všechno potřebovat a co naopak není potřeba kupovat. Vodu byste měli udržovat ihned po napuštění. Tím je myšleno, že byste měli mít už dopředu pořízené tablety s chlorem, které dodávají správné ph, aby se netvořily řasy a jiné bakterie. Dále je určitě potřebná filtrace. Filtrací existuje mnoho druhů a záleží na tom, na jak velký obsah ji budete potřebovat. Tablety s chlorem se dávají do plováku do bazénu, kde se pomalu rozpouští.

dítě v bazénu

Dávejte si pozor na to, abyste chloru neměli zase mnoho, mohlo by to být špatné pro kvalitu vody, ale i pro lidské tělo. Jestliže nevíte, kolik je přiměřené množství, tak se podívejte na návod, jak tablety používat a dávkovat. Pokud byste chtěli zjistit, jaké přípravky a jaká chemie Vám chybí, tak si můžete zakoupit pásky, které jednoduše namočíte do vody, kterou chcete testovat a podle zbarvení jednotlivých čtverečků pak zjistíte, co Vám chybí. Všechny potřebné druhy chemie seženete v létě téměř kdekoliv, protože plno prodejců se na tom snaží vydělat. Nejčastěji však ve větších hypermarketech a určitě v drogerii. Pro malé děti raději pořiďte plovací brýle, aby je mohly používat při potápění a jiných aktivitách. Jelikož by mohli mít později červené oči z chloru. Nikdy nenechávejte malé děti ve vodě bez dozoru. Z hlubších nádrží vyndávejte vždy po koupání schůdky, aby tam opět dítě omylem nevlezlo nebo nějaké zvíře, které by se Vám mohlo utopit.

špinavý bazén

Na sbírání nečistot nemusíte využívat pouze filtraci. Můžete také použít síťku, kterou posbíráte hlavně nečistoty z hladiny. Také můžete použít plachtu, kterou natáhnete přes vrch. Ta by měla nejvíce zabraňovat tomu, aby se na hladinu dostával nepořádek, který poté musíte uklízet.