Kdo hledá, najde

Jestli máme k něčemu instalatéry, pak k tomu, aby nám tam, kde to potřebujeme, přitékala i odtékala voda tak, jak si to přejeme, případně aby nám tam bezpečně plynul plyn. Instalatéři se tím živí a my za to máme na oplátku možnost žít jako civilizovaní lidé na vyšší úrovni. Protože co bychom bez vody a odpadů byli, že? Co by se s námi stalo, kdyby nám doma netekla voda a neměli bychom ani kanalizaci v provozuschopném stavu? Skoro si to ani nechci představovat.

Jenže ani práce odvedené těmi nejschopnějšími z řad instalatérů nevydrží věčně. A tak se může třeba stát, že člověk pojme podezření, že ho někdo bere na hůl. Že tolik vody, kolik prý spotřebovává, spotřebovat nemůže. A když je tomu tak, ale vodoměr je v pořádku? Pak je zřejmé, že vody někde skrytě uniká. Někde prostě zřejmě prasklo potrubí a je to. A nejen že znamená taková ztráta vody zbytečné výdaje, ale může přinášet i další nepříjemnosti. Protože i voda ve zdi může nadělat pořádnou paseku.

kapající kohoutek

A když tedy k něčemu takovému dojde, když je tu podezření nebo jistota, že voda uniká z potrubí tam, kde to není na první pohled možné vizuálně zjistit, mělo by se určitě zajistit vyhledávání úniku vody. Protože to je to nejlepší, co může majitel bytu, domu nebo jiné tímto postižené nemovitosti udělat.

A když už se hledá, mělo by se hledat moderně. Nemělo by se tedy hned vysekávat potrubí ve stěnách, aby se prohlédlo, ale měly by se využít šetrnější a také levnější metody, které odhalí úniky, aniž by se musela nemovitost zásadním způsobem poškozovat.

kohoutek venku

Čím přesněji se totiž odhalí místo úniku vody neinvazivně, tím snáze se takový nedostatek napraví, tím méně to dá práce a tím to také méně stojí. A když už nám někdo vymyslel dokonalé hledání míst úniku vody pomocí plynu či poslechové tyče Hykron, bylo by hloupé takové možnosti ignorovat.