Proč bychom měli nosit menstruační kalhotky?

Během menstruace si naše tělo prochází nejrůznějšími procesy, které jsou pro nás náročné. Mnoho žen trpí premenstruačním syndromem, při kterém je trápí bolesti a křeče v břiše, bolesti hlavy, změny nálad a podobně. A během menstruace se dostávají do dalšího diskomfortu, proto je pro ně důležité, aby byli během ní co nejvíce v pohodlí. A s tím souvisí i výběr vhodných menstruačních pomůcek.

žena

Pomocí menstruačních kalhotek se můžete chránit po celou dobu vašeho cyklu bez ohledu na to, jak silnou menstruaci právě máte. Menstruačních kalhotek se prodává spoustu druhů, od těch, které jsou určeny pro velmi slabou menstruaci až třeba po speciální noční, které jsou určeny pro velmi silnou menstruaci.

Kalhotky mají tu výhodu, že vypadají jako běžné spodní prádlo a na první pohled ani nepoznáte, že se jedná o nepropustné menstruační kalhotky Jsou ale navrženy tak, že obsahují více vrstev, včetně sací vrstvy a také dokáží odvádět vlhkost od pokožky.

Menstruační kalhotky si prostě obléknete běžně jako každé jiné kalhotky a nosíte je bez obav, že by se menstruační krev dostala až na vaše oblečení. Měníte je dle potřeby, ale nejdéle doporučujeme měnit po 12 hodinách.

Spoustu typů kalhotek mají nyní již navíc i vrstvu, která dokáže odvádět případný nepohodlný zápach.

kalhotky

Výhodou je, že menstruační kalhotky může používat každá, což neplatí například pro tampóny. Nehrozí tu navíc riziko syndromu toxického šoku. Některé dívky, které ještě neměly pohlavní styk se z toho důvodu obávají tampóny nebo menstruační kalíšek nosit. U kalhotek tento strach mít nemusí.

Možná pro vás bude ze začátku nošení kalhotek nezvyk, protože budete cítit proudění menstruační krve. Brzy si ale na to zvyknete.

Menstruační kalhotky jsou také velmi snadné na údržbu, prostě je jen operete, vysušíte a můžete je zase nosit. Pro začátek si ale pořiďte určitě více než jedny, protože je budete potřebovat v průběhu menstruace střídat.