Výhody a přínosy látkových plenek

Do výbavičky pro miminko rozhodně mimo oblečení a spousty dalších doplňků patří hlavně plenky. V dnešní době je spousty možností na výběr plenek. Můžete koupit různé značky jednorázových plen anebo koupit i přírodnější plenky, které nejsou bělené, a je tam použito méně chemie a jsou tak mnohem příjemnější pro malé děti. Ale mimo jednorázových plenek je možnost používat i látkové plenky.

látkové plenky

Látkové plenky

Pod pojmem látkové plenky si mnozí představí čtvercové plenky, které se vyvářeli, skládali a žehlily. Ale dnes jsou samozřejmě také čtvercové plenky, které se dají využívat, ale jsou i mnohem modernější a praktičtější látkové plenky. Dělají se s různými obrázky, různě savé, je možné si pořídit plenku, která se používá stejně jako jednorázová. Jen ji místo do koše vyperete, usušíte a můžete je používat znovu a klidně svoji látkovou sadu využít i na více dětí. Látkové plenky jsou vyráběny v různém provedení a z různých materiálů.

Svrchní kalhotky na látkové pleny

Na látkové plenky dále patří i dětské kalhoty na látkové pleny https://delamedoplen.cz/latkove-pleny/svrchni-kalhotky/. Jde o nepromokavý materiál, který zajistí, že se nic nedostane ven. Tyto svrchní kalhotky se nemusí prát po každém používání, ale jen je stačí nechat proschnout a znovu použít. I svrchní kalhotky lze pořídit v různých barvách i s veselými obrázky.

svrchní kalhotky

Výhody látkových plenek

Velkou výhodou látkových plenek je v tom, že z nich není téměř žádný odpad. U jednorázových plenek je velká nevýhoda, že jich spotřebujete opravdu velké množství, dlouho se rozkládají a mají v sobě spousty chemie. Kdežto látkové plenky se vyperou, usuší na volno či v sušičce a používají se klidně až do roztrhání. Zvládnou odplenkovat i více dětí. A při praní v šetrných prostředcích jsou plenky také mnohem zdravější k dětské citlivé pokožce.

Je také možnost střídat látkové i ekologičtější verze jednorázových plenek. Můžete si pořídit na zkoušku pár kusů látkových plenek a zjistit, zda to bude vhodní i pro vás a vaše mimino a následně se rozhodnout, zda si dokoupíte více kusů.