Slavné osobnosti, které zemřeli na covid-19

Covid si své oběti nevybírá, a tak jsme přišli během pandemie i o spoustu umělců, zpěváků, herců. A to nejen u nás, ale prakticky po celém světě. Pojďme si připomenout některé z nich.

Jana Andresíková

Oblíbená herečka odešla ve svých 79 letech. Čtenáři ji mohou znát především jako čarodějnici v oblíbeném rodinném seriálu Arabela. Objevila se také v sérii Kameňák. Bohužel, když se Jana Adresíková nakazila covidem, měla za sebou již několik onemocnění a proto měla výrazně oslabenou imunitu. Její tělo nedokázalo zvládnout boj proti covidu.

pandemie

Robert Hossein

herec zemřel den po svých 93 narozeninách. I kvůli svému úctyhodnému věku se mu stal covid-19 osudným. Diváci si charismatického herce budou pamatovat především v roli Joffreye Peyraca ve filmové sérii Angelika, kde se objevil po boku půvabné Michèle Mercier.

Jiří Menzel

Slavný herec, a především režisér Jiří Menzel zemřel ve věku 82 let. I když na tom nebyl zdravotně na sto procent, dostala ho až nákaza koronavirem. Menzel režíroval spoustu českých filmových klenotů, jako je Vesničko má středisková, Rozmarné léto, Na samotě u lesa nebo Postřižiny.

covid

Nick Cordero

Velkým šokem byla smrt kanadského herce a zpěváka Nicka Cordera, který měl pouhých 41 let. Poté, co se nakazil koronavirem, u něj došlo k četným zdravotním komplikacím. Během nich mu lékaři dokonce museli amputovat dolní končetiny. Ani to ho nezachránilo a 5. června 2020 zemřel v nemocnici.

Při vzpomínce na všechny oběti covidu-19 si uvědomme, že pandemie ještě není u konce a že je víc než důležité, abychom se chránili. Dodržujte si odstup od lidí, kteří vykazují příznaky a pokud je máte vy, snažte se okamžitě omezit kontakt s ostatními a udělejte si doma test. Stále probíhá prodej antigenních testů https://www.covidexpert.cz/antigenni-testy/. Pokud máte vážné příznaky, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.