Pratr a pc hry

Práce na počítači a dalších podobných zařízeních je opravdu pro někoho velice složitá. A to třeba pro mého bratra. Zatímco já jsem byla na počítači opravdový profík a bavilo mě to a taky jsem se vyznala opravdu v mnoha věcech, tak bratr opravdu nic neuměl. On hrál pouze jenom hry na počítači. Když se potom na základní škole měli učit něco o počítači a taky udělat základní funkce na počítači, tak bratr byl v koncích. On vůbec nevěděl ani ty základy, které umějí třeba děti už v páté třídě. A můj bratr byl v sedmé třídě a vůbec tomu nerozuměl, takže jsem ho musela doma doučovat. Jak pracovat s počítačem a taky co je to informační technologie nebo jak založit emailovou schránku. Bylo mi docela trapně, že bratr tohle vůbec neumí, ale co se dalo dělat. 

S mobilem bratr snad i spí.

A stejně se ani nesoustředil, když jsem mu vysvětlovala různé postupy, jak pracovat správně na počítači. Taky jsem ho učila pracovat s excelem a wordem, protože prý v deváté třídě tohle budou potřebovat. Bratr ani nevěděl, co to je za věc, ten word. Bylo mi ouvej, že bratr tohle neumí. Přitom opravdu skoro každý den hraje počítačové hry a tráví na počítači hodiny a hodiny, takže jsem taky předpokládala, že bratr se vyzná v počítači a bude umět více než základy. Jenomže opak byl pravdou.

Technologie bratra moc nebaví.

A tady mi to přišlo jako paradox. Bratr byl na počítači často a opravdu mnoho času, že až to bylo nezdravé, ale když to tak vezmu, tak vůbec na počítač nic neuměl. Uměl si pouze pustit film anebo zahrát online hru na počítači, což dělal často. Tohle mu šlo skvěle, jenomže bratrovi to vůbec nevadilo, že neovládá základy. A mimo to mu vůbec nezáleželo na tom, jestli bude někdy umět dobře na počítači, protože s počítačem nikdy moc pracovat nechce. Prý ho počítat nebaví, protože ho má pouze jenom na hry anebo na sledování filmů. No, alespoň něco, ne?