Neznalost počítače

Vzpomínám si na ty časy, kdy jsem úplně plavala v informační technologií. Vůbec jsem nerozuměla tomu, to znamená Word anebo Excel anebo jak pracovat s tabulkami. A byla to pro mě španělská vesnice a já jsem se v tom vůbec nevyznala. Taky mi bylo opravdu hodně trapně. Bylo mi trapně se někomu přiznat, že neumím zacházet skvěle s počítačem. A jak by také ne, protože pocházím z rodiny, kteří jsou skvělí na počítači a jsou technici. Například můj otec je v celém našem kraji opravdu významný a taky známý tím, že se skvěle vyzná v počítači a dokáže taky opravit počítač anebo když třeba počítač špatně funguje, tak ho dokáže celý přednastavit. A jsem na otce právě za tuhle velice pyšná. Moje máma zase vyučuje na střední škola informatiky. Týká se to taky počítačů a informační technologie. A můj bratr zase studuje vysokou školu technickou.

Ne každý umí s počítačem.

Můj bratr se taky skvěle vyzná v počítači, a to že taky dříve doučoval v páté a šesté třídě informatiku a taky informační technologie. Zatímco já se v tom vůbec nevyznám. Jak je to vůbec možné? Absolutně nechápu, to znamená Word anebo jak pracovat s Wordem a jak psát anebo jak kopírovat. A samozřejmě ano, umím si stáhnout film nebo nakupovat Online, ale to je tak všechno.

Někdo s PC neumí vůbec.

Samozřejmě, že bych taky chtěla umět skvěle na počítači a být dokonalá, jenomže mi to prostě nejde. Teď už nejsem taková, že jsem takový nenaučitelný člověk, že se tohle nikdy nenaučím. Myslíte si, že existuje třeba takový člověk, který nemá buňky na informační technologie a nikdy se to nenaučí? Pokud to nevíte anebo takového někoho neznáte, tak se seznamte se mnou, budu jistit první. Myslím si, že ale jednoho dne všechno tohle pochopím a zjistím, že nakonec informační technologie není tak úplně hrozná a že mě to bude bavit. Vždyť počítač je snad už náš denní chleba.