Informační technologie

Znáte informační technologie? Dokázali byste se bez informační technologie obejít? Já abych se přiznala, tak bych se už bez informační technologie vůbec neobešla. Jsem na tom závislá a vůbec se za to nestydím, protože už na základní škole jsme měli informatiku. Taky jsme se učili zacházet s počítačem. A já jako jediná jsem doma ještě neměla počítač, takže pro mě všechno bylo úplně nové. Kdykoliv jsem sáhla nebo zmáčkla na klávesnici, tak jsem se bála, že to rozbiji. Naštěstí se ale samozřejmě nikdy nic nestalo, protože to není tak moc křehké, jak jsem si vymyslela.

IT je vážně všude.

Nejhorší ale na tom bylo, že se mi všechny děti ve třídě smály Protože jsem opět byla jediná, kdo to doma nemá. Všechny děti už měly počítače a uměly s tím zacházet. Všechny děti z naší třídy už měly založený svůj mail anebo už tam taky začaly hrát nějaké hry. Měla jsem si tedy svůj první email založený až na základní škole, a to ve čtvrté třídě. Byla jsem ale nakonec ráda, když jsem ještě ten rok na Vánoce dostala vlastní počítač. Pamatujete si ještě na svůj první počítač? Já ano.

 
Technologie jde stále dopředu.
 

A byla to taková velká šedá krabice. A musím říct, že jsem ráda, že informační technologie jdou takhle dopředu, protože to ušetří také hodně práce. Není se taky hodně rozmáhá školní online výuka, takže je vhodné, aby opravdu děti už od útlého věku měly zacházet s počítačem. Já už taky umí skvěle zacházet s počítačem. Sice se samozřejmě nemohou měřit s nějakými profesionály nebo dokonce hackery, ale docela toho umím na počítači dost a jsem na sebe pyšná. Taky mě to hodně baví. Mám syna, který umí s počítačem samozřejmě zacházet hodně dobře, protože se s počítačem asi už narodil. Ale to je dnešní dobou. Všechny děti už mají doma počítač nebo další techniku, bez které se už asi nikdo neobejde. Já se přiznám, že tuto informační technologii beru zcela automaticky.