Solární ohřev vody

Sluneční paprsky

Na naší planetě máme několik obnovitelných zdrojů, které jsou teoreticky nevyčerpatelné, přičemž nás bude nyní zajímat především Slunce. Samozřejmě vědci odhadují, že jeho životnost je v půlce a zbývá mu ještě několik miliard let, takže se opravdu nemusíme bát, že by nám že dne na den přestalo svítit. My můžeme využít sluneční energie tak, že si pořídíme solární panely, díky kterým si můžeme doma ohřívat studenou vodu na teplou.

západ Slunce

Řada nemovitostí nemá možnost brát ji z veřejné sítě, přičemž když si ji budeme sami ohřívat, tak nemusíme ani řešit, jestli cena za ni stoupá a jsme zároveň tak v tomto ohledu soběstační, přičemž samozřejmě musí dostatečně svítit slunce. Kam panely umístit na domě a kolik jich má být o jakém výkonu je potřeba nechat spočítat profesionálem abyste měli jistotu, že systém pokryje vaši spotřebu. Samozřejmě jistou roli tu hraje návratnost, protože jistě chcete, aby investice byla výhodná.

Výměník tepla

Abychom mohli využívat vodu ohřátou přes sluneční záření, tak pochopitelně potřebujeme mít kompletně funkční systém. Jestliže nám odborník pro nás případ spočítá, jak výkonné panely potřebujeme, tak je následně zapotřebí vybrat další správné části, které nám profesionál zapojí a vznikne nám tak správně fungují systém, kdy výsledkem je, že našimi kohouty protéká teplá voda dalo by se říct ohřátá zadarmo.

Fotovoltaické panely

Jedním z potřebných prvků v systému je výměník. Ten se nám stará o to, že ohřátá kapalina v solárním systému předává své teplo vodě, kterou následně my využíváme. Díky tomu je zajištěno, že v solárním systému je stále ta samá voda o stejné množství a může hezky cirkulovat. S tepelným výměníkem ELITE 60 https://www.bazenygluc.cz/tepelny-vymenik-elite-60.html rozhodně neuděláte chybu, protože je vyráběn z nerezové oceli s dobrými technickými vlastnostmi, takže opravdu vydrží. Zakoupit můžete různé velkosti, kdy záleží na tom, jaký výkon požadujete.