Karlova Studánka

Vyrazit na dovolenou do Karlovy Studánky je možné během celého roku. Každé roční období tu přináší svoje. Vzhledem ke své poloze, v nadmořské výšce 800 m n.m., sousedí s nevyšším vrcholem Jeseníků – Pradědem. Ač rozlohou je to malá obec, množstvím lázeňských služeb a možností turistických výprav však uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky. Obzvláště pro rodiny s malými dětmi skýtá toto prostředí všechno, co učiní dovolenou více než příjemnou. Už v roce 1778 si jeden z bruntálských měšťanů všiml, že se mu po koupeli v ohřívané kyselce ulevilo od bolestí nohou.

Dovolená v Jeseníkách

Tichou poštou se tato zpráva rychle roznesla a vývěry vod byly zachytávány v rašeliništích. V roce 1785 byly kolem pramenů postaveny dřevěné domky s vanami pro léčbu koupelí. A v tomtéž roce zahájeno lázeňství. Léčivých pramenů je v Karlově Studánce v současné době celkem osm a každý je pojmenován po známých osobnostech. Například pramen Maxmilián nese název syna Marie Terezie. Kousek dál je pramen Vilémův či Libušin. Nabrat do láhví je možné i v Pitném pavilonu. V Karlově Studánce jsou k dispozici od jara do podzimu tenisové kurty, které se v zimních měsících promění v kluziště. V tomto ročním období tu je k dispozici i šest set metrů dlouhá sjezdovka. Centrem všeho dění je bazénový komplex s vodoléčbou a termoterapií. Který mohou navštěvovat jak lázeňští pacienti, tak přijíždějící hosté.

Na výletě

Rovněž tělocvična a fitcentrum Orlík je celoročně přístupná jak dospělým, tak dětem. Pokud se rozhodnete vyrazit s dětmi na výlet, navštěvovaný bývá během letních měsíců uměle vybudovaný vodopád na řece Bílá Opava. Rovněž bývalý lovecký zámeček, který sousedí s Dřevěnou kaplí sv. Huberta, je častým cílem turistických výprav. Směrem k Pradědu se můžete vydat po naučné stezce až k chatě Barborka. Na své si přijdou i milovníci jízdy na kolech na mnoha zbudovaných cyklostezkách. Tímto dopravním prostředkem je možné dojet na hrad Sovice, který leží  třicet kilometrů od Karlovy Studánky a určitě stojí za návštěvu.