Nezařazené

Když se prodává firma

Prodej společnosti s.r.o. https://www.companiesandoffices.cz/prodej-spolecnosti/ není nikdy tak jednoduchý, jak si můžete třeba myslet. A já tohle vím, protože můj táta taky jednou prodával společnost s.r.o. A prodej společnosti s.r.o. obnáší opravdu velké věci, které vy si ani možná neuvědomujete. Nebo možná si je uvědomujete, ale nechcete si je nechat připustit. Protože každý člověk chce všechno udělat co nejvíc a snadně a nechte si připustit, že něco složité a nebo že to stojí taky hodně peněz.

Prodáváte frmu?

Proto prodej společnosti s.r.o. není jednoduchý, takže se většina podnikatelů anebo firem raději rozhodne, že firmu změní, než aby jí prodali. Protože věřte mi nebo ne, prodej společnosti s.r.o. je opravdu velké papírování a taky to stojí spoustu času a taky nervů, protože si vezměte, že ne všechno napoprvé se nám povede anebo vydaří. Můžete s tím mít taky velké problémy. Musíte si zjistit, kdo chce vaši firmu koupit. A třeba taky například jaká je finanční situace na trhu, protože i to má logicky vliv na prodej formy s.r.o. Nebo vy si t o nemyslíte? Prodej společnosti s.r.o. většinou předchází to, že si najmete nějakou realitní kancelář a realitního makléře.

Firma se musí dobře vést.

Protože pochybuji, že firmu budete prodávat sami. Společnost s.r.o. je s ručením omezeným. To znamená, že se ručí jenom pouze do toho, co do té společnosti bylo vloženo. Takže si myslím, že byste se měli všichni domluvit na tom, co od prodeje společnosti s.r.o. očekáváte. Samozřejmě, že by u toho měl být přítomen nějaký kvalifikovaný a výborný právník. Tady se jedná o velké peníze a o velkou firmu. Takže je logické, že budete chtít mít všechno perfektně ověřené a zdokumentované. A podle mého názoru by opravdu nebylo od věci si pořídit právníky dva, protože říká se, že čím více hlav, tím více se ví. A já s tímto mottem souhlasím. A vy znáte někoho, kdo prodává nebo už prodal firmu s.r.o.? A jak to celé dopadlo?