Co si s sebou vzít na dovolenou?

Rádi jezdíme na dovolenou. Ale balení a zařizování před odjezdem už tak zábavnou věcí není. Zajistit hlídání domácích mazlíčků. Nebo zajistit někoho kdo nám bude zalévat naše pokojové rostliny. Sbalit si kufr a příruční zavazadlo. Zjistit jestli máme platné dokumenty na cestu. Popřípadě si ještě rychle zajistit cestovní pas nebo občanský průkaz. Asi ze všeho je nejdůležitější je mít u sebe platné doklady. Bez nich se nemůžete prokázat. A vydali by jste se na zpáteční cestu domů. A pokud u sebe nebudete mít dostatečné množství hotovosti, musíte někde shánět a směňovat.

pár na dovolené

A pokud si zapomenete něco sbalit dá se to dokoupit. Ale vždy počítejte s velikou přirážkou. Mezi dokumenty hlavně mějte. Občanský průkaz, cestovní pas, kartička pojištěnce, letenka. Také platební kartu a hotovost v tamější měně. Také si vybírejte správné oblečení. K čemu Vám budou patery kraťasy. Když nebudete mít ani jedny dlouhé nebo lehčí bundu. Mezi základ patří: dlouhé kalhoty, sukně, trička, plavky a lepší šaty na nějakou slavnost. Nebo se hodí při večeři někde u pláže. A také nezapomenout na správnou obuv. Sandály nejlépe jedny zátěžové a jedny slavnostní.

dámská jízda

A nezapomeňte na jedny pohodlné na túry a na cesty. A založte si s sebou lékárničku. Hlavně oceníte krém na štípance a repelent. Léky na bolest a snížení horečky. Náplasti, protože nikdy nevíte kde se zraníte. Šlápnete na ostrou mušli a zranění je na cestě. Taky musíte mít léky na zmírnění alergické reakce. A v neposlední řadě mít s sebou kosmetickou taštičku. Kromě základních věcí jako jsou hřeben, zubní pasty, sprchového gelu nebo mýdla. A také malování, zrcátko, manikúra na cesty. Opalovací krém, sluneční brýle, klobouk. A další nezbytnosti jako jsou: fotoaparát, mobilní telefon a nabíječku. A na cesty a zorientování se v krajině mapu, slovník, časopis nebo knihu.