Vědecké objevy ve vesmíru

Věda je úžasně zajímavý obor. Vděčíme ji za mnohé. Vždyť díky ní máme léky na spoustu doposud nevyléčitelných chorob. Vymyslela tolik technologií a vychytávek, které nám všem zjednodušují život. Každý den v laboratořích nebo v terénu vznikají neuvěřitelné věci. Ty, které brzo spatří světlo našeho světa. Věda má obrovskou moc. Dokáže nás buď zachránit a nebo naopak vyhubit. Přes vědu se objevil penicilin. Zázračný lék na vše. A taky atomová bomba, která dokáže smést celé lidstvo z povrchu zemského. Takže její vliv sahá opravdu hluboko. Za poslední dvě stovky let jsme si museli uvědomit mnohé.

infekce

Čím více vstupujeme po roku 2012 do života se odráží úplně všude. Nejenom ve vědeckých objevech. Podívejme se jen sami na sebe jako lidstvo. Každý den se otevírá vědomí více a více lidem. Uvědomujeme si propojenost celého vesmíru. A začínají nám docházet kontexty určitých věcí. Následujeme svoji intuici a je těžší a těžší nás oklamat. Hodně lidí se v posledních letech začíná o zákonitosti vesmíru zajímat. Vše je propojeno se vším. A že celá naše galaxie a sluneční soustava byla stvořena jednou centrální božskou inteligencí. A my jsme její součástí. Jsme součástí vesmíru a všech jeho objevů a zázraků. Pokud přes ní budeme hledat odpovědi vždy je najdeme. Na každou z nich. Vesmír je nekonečná studna všeho. Věda popisuje, že vesmír byl stvořen zhruba před 13 miliardami let. A uvádí se, že v této době byl také stvořen prostor a čas.

bakterie

Samozřejmě prostor i čas jsou pojmy zcela relativní. Neexistuje čas tak jak ho známe nyní. A prostor? Žijeme v mnoha dimenzích najednou. Neexistuje jeden prostor. Vše je propojené. Dá se cestovat jak prostorem, tak časem. Byla objevena voda na Marsu. Jsou to přerušované proudy kapalné vody. V dnešní době je už zcela jasné, že obydlení planety Mars je možné. A pod kúrou geologicky aktivního měsíce patřící k Saturnovi se nachází globální oceán. Malý měsíc obsahuje téměř vše co je potřeba k životu a nové existenci. Nedávno také došlo k obrovské srážce dvojice kup a galaxií. Nejdříve proběhla kolosální srážka, a poté její splývání. Vznikli tak obrovské rázové vlny, které měly průměr zhruba 1,6 milionu světelných let.