Hlavně z toho nezešílet!

Když přijde na svět dlouho očekávaný nový člen rodiny, tak je potřeba mít již vše pro něj připravené. Vzhledem k tomu, že se pár měsíců pořádně nikdo z rodičů nevyspí, určitě nepořizujte potřebné vybavení na poslední chvíli. Děťátko Vám přinese zkoušku trpělivosti a dar v podobě radosti.

malé miminko

Pro krásné procházky na čerstvém vzduchu budete potřebovat kočárek, který dokáže jet jak na silnici, tak v terénu. Kočárek do terénu je tedy tou nejlepší volbou, protože s ním zdoláte téměř cokoliv! Pobyt na čerstvém vzduchu je velice důležitý a takový vzduch najdeme především v lese. Aby se zdolal povrch v lese, tak je třeba se pořádně podívat jaký druh kočárku máme. Navíc jestli máme dalšího člena rodiny v podobě čtyřnohého štěkajícího kamaráda, tak takový výlet ocení všichni.

Nikdy nešetřete nad kočárkem. Potřebujete, aby Vaše dítko bylo v bezpečí, a proto je nutností, aby byl kočárek velmi kvalitní a splňoval požadavky Vaše i Vašeho dítěte!

maminka s dítětem

Důležité jsou i další bezpečné prvky. Na jednu stranu je ohromným paradoxem, že ženy v minulých časech nepotřebovali žádné vymoženosti a dokázali vychovat kupu dětí i když pracovali na poli. V dnešní době máme veliký výběr hned z několika produktů, které usnadňují rodičům fungování s dětmi, a přesto jsou některé rodiny nespokojeni.

Nepodceňujte sílu vlastní rodiny. Pokud si potřebujete odpočinout – svěřte své dítě na jedno odpoledne babičce a dědovi anebo když se potřebujete jednoduše vyspat – řekněte si o pomocnou ruku rodině.

První pravidlo by mělo znít:“ Hlavně z toho nezešílet!“. Přírůstek do nové rodiny může být někdy velmi náročné pro oba rodiče. Pokud máte děťátko nezbedu, tak se po večerech nevyspíte. Modlete se za klidné děťátko, co celou noc spinká.

Ať už máte nezbedu, ďáblíka, andílka či hyperaktivní dítko, tak si vždy udělejte čas i sami pro sebe. Je potřeba si udržet zdravý rozum.