Zatočte se stresem s polštářem a přikrývkou z dutého vlákna

Stres je výraz, který zná snad každý, a s velkou pravděpodobností jeho důsledky pocítil na svém těle. Někdo je vůči stresu odolný více, jiný méně, záleží na mnoha faktorech včetně prostředí, kde žijeme, kolektivech, v nichž se pohybujeme, a také na vztazích v rodině. Na co se však občas zapomíná, je obrovský vliv spánku na eliminaci stresu.

žena v posteli

Jestliže svou noc probdíte, anebo spíte jen čtyři až šest hodin denně, ihned se to projeví na vaší fyzické, ale zejména na psychické kondici. Budete otrávení, rozmrzelí, někdy až agresivní a výbušní, budete toužit po tom alespoň zamhouřit na chvíli oko nad pracovním stolem v kanceláři, budete podřimovat na pracovišti v dílně, anebo se budete dopovat kávou, černým čajem nebo energetickými drinky, což váš stres a spánkový deficit paradoxně ještě více prohloubí a hlavně výrazně vyčerpá nadledvinky a rozhodí komplet hormonální systém v těle.

přikrývky a polštáře

Nezahrávejte si se spánkovým deficitem, v některých případech to může mít i velmi závažné dopady. První věcí, kterou byste měli začít, je pořízení odpovídajících podmínek pro spánek. Tedy pevné, nerozvrzané lůžko, kvalitní zdravotní matrace, vhodné, nejlépe bavlněné pyžamo, dostatek čerstvého vzduchu a vhodnou teplotu v ložnici při spaní, a samozřejmě vhodnou přikrývku a polštář.

Co se týče přikrývek a polštářů, dejte přednost výrobkům z dutého vlákna, vzduch uvnitř vláken má perfektní izolační schopnosti udržet vaše tělo v příjemné teplotě pro spaní, ať už spíte v létě, nebo v zimě. A chcete-li dobrou radu, vsaďte raději na oděvy volné, spíše ležérní, aby nebyly těsně upnuté na tělo, protože vzduch mezi tělem a látkou v létě chladí a v zimě hřeje – na shodném principu, jako dutá vlákna ve vaší přikrývce.

Adaptogenní rostlinky – a na závěr dobře míněná rada. Vyměňte kofeinové nápoje za adaptogenní rostliny, jako je Ženšen, Ashwagandha, Rozchodnice růžová, Shatavari, Maca peruánská či Eleuterokok – ty vám pomohou lépe zvládat stres a snížit vyplavování stresových hormonů adrenalinu a kortizolu.