Poznejte krásy naší vlasti s pronajatým vozem

Také zvažujete, zda se vám vůbec vyplatí mít vlastní osobní automobil? Pokud cestujete denně do zaměstnání městskou dopravou, a je to rychlejší a operativnější, než jízda autem, např. v dopravní zácpě, a pokud si necháte vozit nákupy domů přepravní službou, a to včetně potravin, vozidlo potřebujete v podstatě jen pro zábavu a volný čas. Jestliže máte zájem opouštět bydliště hlavně o víkendech, a mnohdy vás vozí na výlety nebo společenské akce vaši přátelé, pak se vám vlastní vozidlo skutečně zřejmě nevyplatí. Budete do něj investovat mnoho prostředků jen proto, abyste ujeli každý měsíc pouhých tři sta kilometrů, a s autem si vyrazíte dvakrát do roka na dovolenou, tím pádem se zařadíte mezi sváteční řidiče.

krása Krkonoš

Zkuste se zamyslet nad tím, zda by nebylo lepší se starostí o provoz vozidla zbavit a pouze si jej na dočasnou dobu pronajímat. Vůz můžete mít k dispozici třeba každý víkend, anebo i o všední dny, a samozřejmě s ním lze vycestovat i na dovolenou v tuzemsku. Zejména vám však odpadnou starosti s technickým stavem a platbami s tím spojenými, což se také projeví při jízdě s pronajatým vozidlem, kdy víte, že toto není vaše starost, a vy se soustředíte pouze na průběh vaší cesty a na program volného dne.

Luční bouda a Sněžka

Cestování s pronajatým automobilem z autopůjčovny v Praze 10 má však ještě jednu výhodu, a sice nejste vázáni na jízdní řády hromadné dopravy a jste pány svého času. Sami určujete, kam pojedete, jak dlouho se tam zdržíte, a nesdílíte svůj prostor s cizími lidmi, tak jako je tomu ve vlakových kupé. Cestování vlakem má výhodu v tom, že vlakovou soupravu neřídíte a můžete se soustředit na samotnou jízdu a pozorování krajiny z okna, ale je-li kupé přelidněno, a je-li plno i v uličce, cestování vlakem postrádá romantiku a spíše se mění v horor. Další problém jsou zavazadla, která autem dopravíte až přímo k hotelu či penzionu, zatímco z vlaku je musíte vláčet stovky metrů daleko, případně si kvůli tomu najímat taxi.