Hraní her je prospěšné hned z několika důvodů!

To, co nám již od dětství formuje mysl a učí nás strategické myšlení a trpělivost jsou mimo jiné společenské, počítačové či jiné hry. Naše soustředění se díky nim dokáže vyšplhat opravdu vysoko a pokud trénujeme (častěji tyto hry hrajeme) zdokonalujeme se i v těchto důležitých věcech mimo pouhé zábavy, ačkoliv je to pozitivní bod a důvod proč nás to baví, že?

Mnoho zábavy s rodinou či přáteli na nás čeká v podobě hned několika zástupců her. Můžeme také hrát sami libovolné hry, které nás budou bavit.

konzolový ovladač

Když budu mluvit k rodičům, kteří jsou často ovlivňovány svou výchovou a zakazují dětem zábavu ve formě hraní her na mobilních telefonech, počítačích, konzolích, tak věřte, že svému dítěti upíráte možnost rozvoje. Samozřejmě je na místě se ptát, zda nejsou děti na těchto hrách od rána do večera a pomáhají doma jak mají a plní si své povinnosti – nemůžeme upírat ani poslušnost v rámci rodiny a aby zanedbával někdo to co zanedbávat nemá, a proto je zrovna konkrétně tohle ta nejlepší metoda pro takzvanou odměnu za splnění svých povinností.

konzole - hra

Přestože jsou hry velmi prospěšné, tak časová náročnost nás někdy může zavést opravdu daleko do budoucnosti, aniž bychom si toho mohli všimnout. Z raná je najednou odpoledne a z odpoledne je najednou večer, a proto pokud jste vášnivý hráči, tak nezapomínejte ani na své jiné záliby, přátelé a rodinu. Společná hraní her utužuje vztahy mezi sebou a zábava mnohdy bývá větší než takzvané sólo hraní. Vytáhněte si deskovou hru a připravte si souboj mezi sebou. Zvolte si cenu, kterou dostane vítěz (nemusí mýt nádobí, uklízet si týden pokoj, malá či větší finanční odměna, medaile za statečnost), může to být naprostá maličkost, ale radost udělá i vyhraná čokoláda – to mi věřte.

Jak se říká – Hráč nežije jen jeden život, ale žije mnoho životů! Takže objevujte nové lokace v bezpečí domova za obrazovkami.