Jak dívky obeznámit s menstruací?

Všichni rodiče řeší někdy různé otázky, které se pojí s dospíváním jejich dětí, a že jich je, těch otázek. Dospívání je velmi složité období jak pro rodiče, tak pro děti, protože se kompletně mění psychika, protože se v těle tvoří hormony, které doteď tolik nefungovaly. Tyto hormony mají za úkol změnit jak tělo jedince, tak i myšlení a připravit mozek na to, že od určitého věku bude řešit složitější věci a prakticky ho připravuje na jinou formu stresu. V tomto období jsou děti velmi protivné, každý toto období známe, je to období puberty a všechny špatné věci, které děti provedou se připisují pubertě.

vložky

Samozřejmě ne vše způsobuje puberta, ale většinu věcí ano. Výkyvy nálad, různé protivné nálady a taková upřímnost či otevřenost, to vše má dítě v pubertálním období, protože věřte nebo ne, za všechno mohou hormony. Hůř jsou na tom děvčata, protože se dostavuje první menstruace, nebo je alespoň čas, kdy by se měla dostavit a pokud je dívka zdravá, dostaví se někdy právě v období puberty. Pokud ne, nemusí to být hned špatně, záleží na tělesné vyspělosti dítěte. Jestli něco tělo strádá nebo ne. Podle toho se pak vyvíjí, jestli přijde tak jak má, nebo ne. Jako první krok před samotným příchodem je však důležité vše vysvětlit. Na to hodně matek (i rodičů celkově) zapomíná, protože jim to přijde zvláštní a podobně, ale pokud k tomuto budete vést své dítě a vše mu vysvětlíte, bude to brát normálně a tento problém nebude takovým problémem.

menstruace

Je třeba vše vysvětlit. Vysvětlit hlavně to, jak to vlastně funguje a proč to holky mají. Z jakého důvodu se to děje? Obeznámit, že to tak mají všechny holky. Ostatně se to děti dozví od vás tak nějak v průběhu let, a dokonce i ve škole, ale je lepší vše vysvětlit pořádně. Také dát různé rady (jak používat vložky, kdy začít používat tampony, jak často měnit a podobně), vaše děti z nebe nespadly s těmito vědomostmi.